EN
Mısır Yapraklarından Özel Mobilya ve Eşyalar

 

* Meksikalı tasarımcı Fernando Laposse’nin farklı türdeki mısırların renk skalasını kullanarak mısır yapraklarından ürettiği mobilya ve eşyalar.

 

 

*PLA, mısır nişastası bazlı bir 3 boyutlu baskı filamenti. Son dönemde masif ahşap kullanılarak geliştirilen yeni versiyonuyla üretilmiş bir oyun konsolu kumandası.

 

 

*Mısır Koçanı Paneli adı verilen bu malzeme, yapı ve mobilya sektörlerine alternatif bir malzeme olarak sunuluyor. Isı ve ses yalıtımında çok iyi sonuç vermesinin yanı sıra hafifliğiyle de geleceğin malzemesi olarak görülüyor.

 

 

*Mısır yaprağı kullanılarak yapılan el yapımı bebekler, kimyasal madde içermeyen tümüyle doğal bir oyuncak. Yetişkinler için de keyifli bir hobi olan bebek yapımı konusunda internet üzerinde çokça kaynak bulmak mümkün.

 

 

*Mısır yapraklarından üretilmiş bir çanta tasarımı. Ünlü birçok markadan yöresel pazarlara kadar geniş bir yelpazede karşınıza çıkabilir.

 

 

*Japon kültüründe hala özenle korunan ev yaşamının vazgeçilmez bir parçası: Tatami MinderiMısır yaprak ve püskülünden yapılan çeşitlerine sık rastlanıyor.