EN
Gizlilik Politikası

Çevrimiçi Gizlilik İlkesi

 

2 Temmuz 2020 tarihinde güncellendi

 

Cargill'in Gizlilik Taahhüdü

 

Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu Çevrimiçi Gizlilik İlkesi’nde (“Gizlilik İlkesi”), bu Web sitesini ve bu Gizlilik İlkesi’nin görüntülendiği diğer Cargill Web sitelerini ziyaret ettiğinizde ya da bir mobil uygulama gibi, bu Gizlilik İlkesi’ne bağlanan herhangi bir Cargill dijital uygulamasını kullandığınızda (birlikte “Sitelerimiz”) gizliliğinizi nasıl koruduğumuz açıklanmaktadır. Bu Gizlilik İlkesi’nde, siz Sitelerimizi görüntülerken ne tür bilgileri topladığımız, izlediğimiz, bu bilgilerin nasıl kullanıldığı ve kimlerle paylaşıldığı anlatılmaktadır. Bu Gizlilik İlkesiyle ilgili sorularınız varsa lütfen bizimle iletişim kurun.

Bu site, site içeriğinin ilgili olduğu ülkede kurulmuş olan Cargill şirketi tarafından işletilmektedir. Site içeriğinin yönlendirildiği ülkelerin listesi şu sayfada bulunabilir: www.Cargill.com/worldwide. (Her sayfanın en üstünde yer alan “Dünyada Cargill” bağlantısına tıklayarak da bu sayfaya erişebilirsiniz). Sitenin, belirli bir Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkesine yönelik bir sayfasına erişiyorsanız söz konusu AEA ülkesine ilişkin olarak siteyi işleten AEA Cargill şirketinin yasal adı ve iletişim bilgileri ilgili ülke sayfasında bulunabilir. (Bazı AEA ülkeleri için bu şirket, başka ülkede kurulmuş bir Cargill şirketi olabilir). Belirli bir AEA ülkesine ilişkin siteyi işleten Cargill şirketi aynı zamanda sitenin o kısmından toplanan kişisel verilerle ilgili veri denetleyicisidir. Bu Cargill şirketinden bu Gizlilik İlkesi’nde yerine göre “Cargill”, “biz” ve “bizim” şeklinde bahsedilmektedir.

 

Bu Gizlilik İlkesi'nin Kapsamı

 

Bu Gizlilik İlkesi, Sitelerimizden topladığımız “Kişisel Bilgileri” kapsar.

“Kişisel Bilgiler”, tek başına veya bulabildiğimiz diğer bilgilerle birlikte, doğrudan veya dolaylı olarak, sizi kişisel olarak tanımlayan, sizinle ilişkili olan, sizi açıklayan, sizinle makul şekilde ilişkilendirilebilen ya da makul şekilde bağlantılandırılabilen bilgilerdir. Kişisel Bilgilere örnek olarak, adınız, iletişim bilgileriniz, kredi kartı bilgileriniz, iş başvurularınız, Sitelerimizden birinde hesap veya kişisel profil oluştururken sağladığınız bilgiler, görüntülediğiniz sayfalarla ilgili bilgiler ve Sitelerimizi kullanarak izlediğiniz yollar sayılabilir.

 

Kişisel Bilgilerinizin kullanılması için İzniniz ve diğer yasal esaslar

 

Lütfen birkaç dakika ayırarak bu Gizlilik İlkesi'ni inceleyin. Bu Site'ye erişerek veya Site'yi kullanarak, bu Gizlilik İlke’sinde belirtildiği şekilde Kişisel Bilgilerinizin toplanmasına, kullanılmasına ve ifşa edilmesine onay vermiş olursunuz.

BU GİZLİLİK İLKESİ’NDE BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TOPLANMASINI, KULLANILMASINI VE İFŞA EDİLMESİNİ ONAYLAMIYORSANIZ LÜTFEN ÇIKIŞ YAPIN VE BU SİTEYİ KULLANMAYIN.

GEÇERLİ KANUNLAR KAPSAMINDA HAKKINIZIN OLDUĞU YERLERDE (ÖRNEĞİN, AEA ÜLKELERİ), BİZİMLE TEMASA GEÇEREK İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ONAYINIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ. ONAYINIZI GERİ ALMANIZ DURUMUNDA, KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TÜMÜNÜ YA DA BAZILARINI YASALAR DAHİLİNDE VE GEREKTİĞİNDE TOPLAYABİLECEĞİMİZİ, KULLANABİLECEĞİMİZİ VE İFŞA EDEBİLECEĞİMİZİ LÜTFEN UNUTMAYIN.

Sizinle yapılan sözleşmenin ifa edilmesi veya işimizle ilgili çalışma, koruma ve geliştirmeye yönelik meşru menfaatlerimiz için gerektiğinde de Kişisel Bilgilerinizi toplayabilir, kullanabilir ve ifşa edebiliriz.

 

Bu Gizlilik İlkesi’ndeki Değişiklikler

 

Sitelerimize yeni özellikler ve işlevler ekledikçe bu Gizlilik İlkesi'ni güncellememiz veya çeşitli düzeltmeler yapmamız gerekebilir. İstediğimiz zaman ve önceden bildirmeksizin Sitelerimizin düzeltilmiş sürümünü yayınlayarak bunu yapma hakkımız saklıdır. Bu değişiklikler Sitelerimizin düzeltilmiş sürümünü yayınladığımız tarihten itibaren geçerli olacaktır. Ayrıca bunlar sadece düzeltilmiş sürümü yayınladıktan sonra topladığımız Kişisel Bilgiler için geçerli olacaktır. Bu tür değişikliklerden sonra Sitelerimizden birini kullandığınızda düzeltilmiş Gizlilik İlkesi'nin şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Bu nedenle, bu Gizlilik İlkesi'ni düzenli aralıklarla incelemeniz büyük önem taşımaktadır.

Bu Gizlilik İlkesi’nde değişiklik yaptığımızda, en son ziyaretinizden itibaren Gizlilik İlkemizin değişip değişmediğini kolayca anlayabilmeniz için yeni geçerlilik tarihinden itibaren en az 30 gün süreyle Gizlilik İlkesi’nin üst tarafına bir bildirim yerleştiririz. Bu Gizlilik İlkesi’nin geçerli sürümüne istediğiniz zaman Sitelerimizin her bir sayfasında veya Sitelerimizde en altta bulunan “Gizlilik İlkesi” veya “Gizlilik Bildirimleri” bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

 

Gizlilik Bildirimleri

 

Bu Gizlilik İlkesi'nde, Sitelerimizde yayınlanan “Gizlilik Bildirimleri” yoluyla zaman zaman düzeltmeler veya ekler yapılabilir. Genel olarak, Gizlilik Bildirimleri; bir Sitenin belirli sayfalarından veya kısımlarından topladığımız Kişisel Bilgiler, o bilgilere neden ihtiyaç duyduğumuz ve o bilgileri kullanma biçimimiz konusunda sizin seçeneklerinizle ilgili ayrıntılı bilgiler sağlar.

 

Özel Özellikleri ve Bu Sitenin Parola Korumalı Alanlarını Kullanımınızı Düzenleyen Anlaşmalar

 

Sitelerimizden bazılarında, lisanslı içerik veya çevrimiçi mağaza gibi özel özellikler ya da tartışma forumu, sohbet odası, kariyer bölümü, müşterilere özgü alanlar gibi parola korumalı kısımlar vardır.

Özel bir özelliği veya parola korumalı alanı kullanmak üzere kaydolduğunuzda, bunların kullanımınızı düzenleyen bazı özel şartları kabul etmeniz istenebilir. Bazı durumlarda, özel koşullar için sizden bir kutuyu işaretleme ya da “Kabul ediyorum” işaretli bir düğmeyi tıklama gibi açık onayınız istenecektir. Bu tür bir sözleşme “tıklamalı” anlaşma olarak bilinir. Tıklamalı anlaşmaların şartlarından biri bu Gizlilik İlkesi'nin şartlarından farklıysa, sadece “tıklamalı anlaşmanın” düzenlediği konularda olmak üzere tıklamalı anlaşmanın şartları bu Gizlilik İlkesi'nin şartlarına ek olarak veya bir düzeltme olarak sayılacaktır.

 

Sitelerimizde Hangi Kişisel Bilgileri Topluyoruz?

 

Sizin Sağladığınız Bilgiler.  Sitelerimizi kullanırken bilerek (farenizi veya klavyenizi kullanarak) sağladığınız Kişisel Bilgileri topluyoruz. Topladığımız bilgiler Sitelerimizi kullanma biçiminize göre değişebilir. Örneğin, bizden e-posta iletişimi almaya kaydolursanız, e-posta adresinizi ve sağladığınız ilgili bilgileri toplarız. Bizimle iletişim kurmak için “Bize Ulaşın” özelliğini kullanırsanız, “Bize Ulaşın” formunda sağladığınız bilgileri toplarız.

Genel olarak Sitelerimiz, size belirli bir ürünü veya hizmeti sağlamak ya da bir isteğinizi yerine getirmek için ihtiyacımız olan bilgilerle (“zorunlu alanlar”), söz konusu ürüne, hizmete veya isteğinize ilişkin yararlı olmasına rağmen isteğe bağlı olan bilgileri birbirinden ayırt eder. Bize zorunlu alanları doldurarak söz konusu bilgileri vermediğiniz takdirde size ilgili ürünü veya hizmeti sağlayamayacağımızı ya da isteğinizi yerine getiremeyeceğimizi lütfen unutmayın.

Ek Bilgiler. Bazen bize verdiğiniz bilgileri iş ortaklarımızdan, sosyal medyadan veya diğer kaynaklardan alınan bilgilerle tamamlayabiliriz. Örneğin adresinizi veya işinizle ilgili bilgileri doğrulamak için ek bilgiler edinebiliriz. Ayrıca, bize verdiğiniz bilgileri diğer Cargill Web siteleri, dijital uygulamalar veya başka kanallar aracılığıyla sizden topladığımız bilgilerle de destekleyebiliriz. Örneğin, bir Cargill müşterisi iseniz çevrimiçi olarak verdiğiniz bilgileri Cargill ile yaptığınız diğer iş bağlantılarında verdiğiniz bilgilerle tamamlayabiliriz.

Web Tarayıcınızın Bize Gönderdiği Bilgiler. Web tarayıcınızın bize otomatik olarak gönderdiği bilgileri toplarız. Bu bilgiler genellikle IP adresiniz, İnternet Servis Sağlayıcınızın kimliği, işletim sisteminizin adı ve sürümü, tarayıcınızın adı ve sürümü, ziyaretinizin tarihi/saati ve ziyaret ettiğiniz sayfaları içerir. “IP adresi”, İnternet'e bağlandığınızda bilgisayarınıza otomatik olarak atanan benzersiz bir sayıdır. İstediğiniz bilgilerin size sağlanabilmesi için siber alanda bilgisayarınızın “konumunu” belirlemek üzere kullanılır. Çevirmeli bağlantı veya dinamik IP adresleri atayan bir bağlantı kullanıyorsanız, İnternet'e her bağlandığınızda bilgisayarınıza yeni bir IP Adresi atanır. Ancak bilgisayarınız statik bir IP adresi ile İnternet'e kalıcı olarak bağlıysa, bilgisayarınıza atanan IP adresi genellikle bilgisayarınızı her kullandığınızda aynı olur. IP adresiniz sizin adınızı belirlemese de Kişisel Bilginiz sayarız.

Bizden gelen bir elektronik iletişime yanıt verdiğinizde (örneğin, bir e-postayı açarak, resim indirerek veya bir elektronik bültendeki bağlantıya tıklayarak) tarayıcınızın bize yaptığınız (veya e-posta adresinizi kullanan kişinin yaptığı) işlem hakkında bilgi verdiğini unutmayın. Pazarlama stratejimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanırız. Ayrıca, güvenlik sağlama ve sahteciliği önleme amacıyla ziyaretçilerin IP adreslerini içeren sunucu günlüklerimizi inceleriz. Suç teşkil eden bir etkinlikten şüphelenirsek sunucu günlüklerimizi ve bu Site'den topladığımız Kişisel Bilgileri, suçluları araştırıp kimliklerini belirleyecek uygun soruşturma makamlarıyla paylaşırız.

Cihaz ve Konum Bilgileri. Dijital uygulama kullanıcıları için mümkün olduğunda cihazın benzersiz tanımlayıcıları, işletim sistemi veya sistem yönetimi amacıyla mobil ağ bilgileri dahil olmak üzere uygulamayı indirmek için kullandığınız cihaz hakkında bilgi toplayabiliriz. Ayrıca sistem yönetimi amacıyla insanların uygulamayı nasıl kullandığını daha iyi anlamak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile müşteri hizmetleri sunmak amacıyla sunucu günlüklerimizdeki belirli bilgileri otomatik olarak toplayıp depolayabiliriz. Uygulamayı ne zaman, nasıl ve uygulamanın hangi bölümlerini kullandığınız, görüntülediğiniz ve uygulama sayfalarından ne zaman çıktığınız, ayrıca tarih veya zaman damgaları vb. bu tür bilgilere dahildir.

Çerezler ve Benzer Teknolojiler. Çerez; Web sitesi veya dijital uygulama tarafından gönderilen, kullanıcının bilgisayarında depolanan ve Web sitesinin ya da dijital uygulamanın kullanıcıyla ilgili bilgileri ve tercihlerini hatırlamasını sağlayan küçük bir dosyadır. "Çerezleri" ve diğer Web teknolojilerini çeşitli biçimlerde kullanırız. Örneğin, bu teknolojileri şu işlemler için kullanabiliriz:

 • Ziyaretçilerin Sitelerimizi nasıl kullandığına ilişkin bilgi toplamak (hangi sayfaları ziyaret ettikleri, hangi bağlantıları kullandıkları ve her sayfada ne kadar süre kaldıkları);
 • Sitelerimizdeki özellikleri ve işlevleri desteklemek (örneğin, veritabanımızda bulunan bilgileri tekrar tekrar girme derdinden sizi kurtarmak veya Sitelerimizi önceki ziyaretlerinizde oluşturduğunuz ayarları istemek için);
 • Sitelerimizi kullanma deneyiminizi kişiselleştirmek;
 • Üçüncü tarafların (ör, sosyal medya siteleri), mevcut Cargill müşterileri ya da Cargill müşterileri ile benzer niteliklere sahip olup daima gizlilik ayarlarınıza saygı gösteren bu üçüncü tarafa tabi olan kullanıcılarından çevrimiçi “hedef kitleler” hazırlamalarını sağlamak;
 • Üçüncü taraf web siteleri dahil, çevrimiçi olarak başka bir yerde gezindiğinizde size alakalı reklamlarla hizmet verebilmemiz için, sizi önceden Cargill web sitesini ziyaret etmiş veya çevrimiçi Cargill ile etkileşime girmiş biri olarak tanımlamak; ve
 • Web veya e-posta reklamlarımızın başarısını ölçmek. Örneğin, adımıza faaliyet gösteren bir üçüncü tarafın sunduğu reklamla etkileşime girerseniz, demografik bilgiler veya ilgi alanlarınız hakkında genel bilgiler gibi, tanımlayıcı olmayan bilgiler alabiliriz.

AEA’da olduğu gibi, geçerli kanunların gerektirdiği yerlerde, verilerinizi kullanmadan önce genelde bir onay yönetim platformu (OYP) aracılığıyla olmak üzere, onayınızı alırız. Bu durumlarda, Cargill OYP aracılığıyla onayınızı istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

 

Kullandığımız çerezler iki kategoride sınıflandırılabilir:

 

 • Sitelerimizi ziyaret ettiğiniz süre boyunca bilgisayarınıza tahsis edilen ve tarayıcınızı kapattığınız anda bilgisayarınızdan otomatik olarak kaldırılan “oturum çerezleri”.
 • Makul bir sürenin ardından veya kullanıcı tarafından silinince geçerliliğini yitiren “kalıcı çerezler”.

Bu kullanımlardan bazılarında “üçüncü taraf çerezler” bulunabilir; bu nedenle, sayfa kullanımının, sayfa etkileşimlerinin ve sitede kullanılan yolların istatistik analizi gibi işlemleri yapmak için veya çevrimiçi reklam tedarikçisi kullanarak internet reklamları sunmak amacıyla üçüncü tarafların kullandığı yazılımlar tarafından ayarlanmıştır. Üçüncü taraf çerezleri zaman içinde ve Sitemizin ardından ziyaret ettiğiniz farklı web sitelerindeki çevrimiçi etkinlikleriniz hakkında bilgi toplayabilir.  

Genel olarak, bu Web teknolojilerini kullanarak toplanan bilgiler sizi adınızla tanımlamaz. Ancak bir kullanıcı kimliği oluşturduysanız (örneğin, Sitelerimizden birinde parola korumalı bir alanı kullanmak üzere kaydolarak), Web teknolojilerini kullanarak topladığımız bilgileri, sizi kişisel olarak tanımlayan diğer bilgilerle birleştiririz.

Çerezleri almak istemiyorsanız Cargill'in sunduğu bir seçim mekanizmasıyla (ör., onay yönetim platformu ile) kullanımınızı kontrol etmeye ek olarak, tarayıcınızı bir çerez dosyası bilgisayarınıza yerleştirilmek istendiğinde çerezleri reddedecek veya sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir Siteden ayrıldığınızda da çerezlerimizi silebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen tarayıcınızın “yardım” bölümünü gözden geçirin ya da bkz. http://www.allaboutcookies.org veya http://www.aboutcookies.org. Sitelerimizi ziyaret ettiğinizde çerezlerimizi kabul etmeniz zorunlu değilse de bunları reddedecek şekilde tarayıcınızı ayarladığınızda Sitelerimizin tüm özellik ve işlevlerinden yararlanamazsınız.

Bu ilkelerde aksi açıklanmadıkça, web tarayıcısının “takip etme” sinyallerine veya zaman içinde ve Sitelerimizden birini ziyaretinizin ardından farklı Web siteleri veya dijital uygulamalar hakkında bilgi toplanmasını tercih etmediğinizi belirten diğer mekanizmaları şu anda yanıtlamıyoruz. İleride bunu yapacak olursak bu Gizlilik İlkesi’nde bunun nasıl olacağını açıklayacağız. Daha fazla bilgi için www.allaboutdnt.org adresini ziyaret edin. 

 

Cargill Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kullanır?

 

Genel olarak, Sitelerimizden topladığımız Kişisel Bilgileri aşağıdakileri yapmak için kullanırız

 • istediğiniz ürünü, bilgileri ve hizmetleri sağlamak;
 • güvenlik için, kredi veya sahteciliği önleme;
 • size gerektiği gibi bir müşteri hizmeti sunmak;
 • Sitelerimizi kullanırken, size kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak; 
 • Sitelerimizi ya da bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret ettiğinizde kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek;
 • özel fırsatları ve ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer bilgileri bildirmek üzere sizinle iletişim kurmak;
 • Sitelerimizi kullanımınıza ilişkin bilgi ve bildirimleri size iletmek;
 • sizi anketlere katılmaya ve görüşlerinizi bildirmeye davet etmek;
 • ihtiyaçlarınızı ve ilgilendiğiniz konuları daha iyi öğrenmek;
 • Sitelerimizin içeriğini, işlevselliğini ve kullanımını geliştirmek;
 • ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek;
 • pazarlama ve tanıtım stratejilerimizi iyileştirmek;
 • ilgili bir Gizlilik Bildirimi'nde veya sizinle Cargill arasında yapılan diğer anlaşmalarda açıklanan diğer amaçları gerçekleştirmek.

 

Kişisel Bilgileri Kimlere İfşa Ediyoruz?

 

Sitelerimizden topladığımız Kişisel Bilgileri aşağıda açıklandığı gibi paylaşabiliriz:

Hizmet Sağlayıcılarımız. Kişisel Bilgileri, bağlı şirketler ve Cargill'in kontrolündeki diğer işletmeler dahil olmak üzere, bizim adımıza hizmet sunan (örneğin, bize Web sitesi veya dijital uygulama desteği ya da çevrimiçi reklam hizmetleri sağlayan) şirketlerle ve kuruluşlarla paylaşırız.

Cargill Bünyesinde. Kişisel Bilgilerinizi bu Gizlilik İlkesi’nde belirtilen amaçlarla "bilinmesi gerekli" ise Cargill bünyesindeki birimlerle (yani, Cargill'in iş birimleri) ve bağlı şirketlerimizle paylaşırız.

Ticari İşlemler. Cargill, stratejik veya diğer sebeplerle, bir veya daha fazla işletmesini satmaya, işletme satın almaya, birleştirmeye veya başka bir şekilde yeniden yapılandırmaya karar verebilir. Bu tür bir işlem, satın alacak taraflara Kişisel Bilgilerin ifşasını içerebilir.
Ticari Transferler. Kişisel Bilgileriniz, Cargill'in veya iş birimlerimizden birinin hisselerini veya varlıklarını satın alan bir şirkete (örneğin, söz konusu satış, şirket birleşmesi, yeniden yapılanma veya likiditasyonun sonucu olarak) transfer edilebilir.

Yasalarla Uyumluluk, Kendi Haklarımızı ve Başkalarının Haklarını Koruma. İyi niyetle, yasalara, mahkeme emrine veya mahkeme celbine uymak için Kişisel Bilgilerin ifşasının gerekli olduğunu düşündüğümüzde bu bilgileri ifşa edebiliriz. Ayrıca, muhtemel bir suçun (örneğin, sahtecilik veya kimlik hırsızlığı)  önlenmesini ve soruşturulmasını sağlamak; çevrimiçi kullanım şartlarımızı veya diğer anlaşmaların şartlarını uygulamak; ya da haklarımızı, mülklerimizi veya kullanıcılarımızın/başkalarının haklarını, mülklerini ya da güvenliklerini korumak için de Kişisel Bilgileri ifşa edebiliriz.

Bir Gizlilik Bildirimi'nde Belirtildiği Şekilde. Kendinizle ilgili bilgi sağladığınız Web sayfasında veya Cargill dijital uygulamasında yayınladığımız bir Gizlilik Bildirimi'nde açıklandığı şekilde, Kişisel Bilgilerinizi ifşa etme hakkımız saklıdır. Söz konusu Web sayfasında veya Cargill dijital uygulamasında Kişisel Bilgilerinizi sağlayarak, ilgili Gizlilik Bildirimi'nde açıklandığı şekilde Kişisel Bilgilerinizin ifşasına onay vermiş sayılırsınız.

Bağlantı Tıklama Anlaşması'nda Belirtildiği Şekilde. Kabul ettiğiniz bir bağlantı tıklama anlaşmasında belirtildiği şekilde Kişisel Bilgilerinizi ifşa etme hakkımız saklıdır.

 

Seçenekleriniz

 

Bazı durumlarda, Kişisel Bilgilerinizi toplama, kullanma ve ifşa etme biçimimiz konusunda size çeşitli seçenekler sunarız. Böyle bir durumda, Kişisel Bilgilerinizi toplarken istediğiniz seçenekleri belirtmenizi isteyebiliriz. Sitelerimizden birinde bir hesap veya kişisel profil oluşturduysanız, hesap ayarları veya profil sayfanızdaki ayarları değiştirerek gizlilik seçeneklerinizden bazılarını veya tümünü her zaman güncelleyebilirsiniz.

 

Kişisel Bilgilerinize Nasıl Erişebilir ve Güncelleyebilir veya Düzeltebilirsiniz?

 

Sitelerimizden birinde bir hesap veya kişisel profil oluşturduysanız, hesap ayarları veya profil sayfanızda Kişisel Bilgilerinizin bazılarına veya tümüne erişip güncelleyebilirsiniz.  Ancak çoğu durumda yardımımıza ihtiyacınız olacaktır. Kişisel Bilgilerinize erişmek, güncellemek veya düzeltmek isterseniz lütfen bizimle iletişim kurun. Size makul bir sürede ve ilgili yasaların öngördüğü süre sınırları içinde yanıt veririz. Kimliğinizi doğrulamak için sizden ek bilgiler isteyebiliriz. Çoğu durumda, bulduğunuz doğru olmayan bilgilere erişmenize, düzeltmenize veya silmenize olanak veririz. Ancak bazen ilgili yasa izin veriyorsa veya zorunlu tutuyorsa ya da kimliğinizi doğrulayamıyorsak isteğinizi sınırlayabilir veya reddedebiliriz.

 

Haklarınız

 

Bazı koşullarda, Kişisel bilgilerinizin silinmesini veya kullanımının kısıtlanmasını isteme, kullanımına itiraz etme, taşınabilir biçimde alma ya da başka bir kuruluşa aktarmak isteme hakkınız vardır. Bundan sonra, doğrudan pazarlama iletişimi göndermememizi de isteyebilirsiniz. Bu haklardan herhangi birini kullanmak isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın.

AEA’da olduğu gibi, geçerli kanunlar kapsamında hakkınızın olduğu yerlerde, Kişisel Bilgilerinizi kanun dışı veya haklarınızı ihlal eder şekilde işlediğimizi düşünüyorsanız bir Veri Koruma Kurumuna şikayette bulunabilirsiniz. 

 

Bilgilerinizi Ne Kadar Süreyle Tutarız?

 

Kişisel Bilgilerinizi ticari amaçlarla bize gerektiği sürece, özel olarak da hukuki bir iddia durumunda kendimizi korumak için tutabiliriz. Bu dönemin sonunda, Kişisel Bilgileriniz silinecek, bazı durumlarda da anonim hale getirilecektir. Bunun ardından onayınızı geri alırsanız ve Kişisel Bilgilerinizi işlemek için başka bir yasal dayanağımız yoksa Kişisel Bilgilerinizi sileriz.

 

Güvenlik

 

Kişisel Bilgilerinizin gizliliğini, bütünlüğünü ve güvenliğini korumak için ticari olarak makul tedbirler alıyor olsak da, söz konusu Kişisel Bilgilerin güvenliği konusunda herhangi bir garanti veremeyiz. Bu nedenle, kullanıcıların interneti kullanırken kendi Kişisel Bilgilerini korumak için her türlü tedbiri almasını öneririz.

Parola Koruması. Sitelerimizin bazı belirli alanları parola korumalıdır. Parolalarınızın güvenliğini sağlamaktan siz sorumlu olursunuz. Size atanmış bir parolayı kullanarak Sitelerimizden birine erişen bir kullanıcının bunu yapma hakkı olduğunu varsayarız. Size atanmış bir parolayı kullanarak Sitelerimize erişen bir kişinin yaptıklarından (söz konusu kişi gerçekte sizin tarafınızdan yetkilendirilmemiş olsa dahi) tamamen siz sorumlu olursunuz. Parolanızın çalındığını veya izinsiz olarak kullanıldığını düşünüyorsanız Sitedeki ilgili işlevi kullanarak hemen değiştirmelisiniz.

 

Diğer Cargill Web Sitelerinin ve Dijital Uygulamalarının Bağlantıları

 

Cargill, her biri kendi içeriğine, özelliklerine ve işlevlerine sahip olan birçok farklı Web sitesini ve dijital uygulamayı çalıştırır. Her bir Cargill Web sitesinin ve dijital uygulamasının farklı bir amacı vardır. Bu nedenle, Web sitelerimizin ve dijital uygulamalarımızın tümü Gizlilik İlkesi ile yönetilmez. Başka bir Cargill Web sitesine erişmek için Sitelerimizden birindeki bir bağlantıyı kullandığınızda, birkaç dakikanızı ayırarak o Web sitesinde yayınlanan gizlilik ilkesini mutlaka okuyun.

 

Üçüncü Taraf Web Sitelerinin Bağlantıları

 

Bu Site, üçüncü taraf servis sağlayıcılarımız ve hiçbir ilgimizin bulunmadığı üçüncü tarafların işlettiği web siteleri dahil olmak üzere, başka şirketler tarafından işletilen Web sitelerinin bağlantılarını içerebilir. Bu Gizlilik Politikası, söz konusu diğer Web sitelerinden toplanan Kişisel Bilgiler için geçerli değildir. Sitelerimizden birindeki bir bağlantıyı kullanarak üçüncü taraf Web sitelerine eriştiğinizde, lütfen birkaç dakikanızı ayırarak o sitede yayınlanan gizlilik ilkesini okuyun.

 

Çocukların Gizliliği

 

Sitelerimiz 13 yaşın altındaki çocuklara yönelik değildir. Sitelerimizi bilinçli şekilde, geçerli kanun kapsamında izin verilen haricinde, 13 yaşın veya geçerli yerel yasal gereklilikler kapsamında ilgili minimum yaşın altındaki çocuklardan Kişisel Bilgi toplamak veya bu çocuklara pazarlama yapmak amacıyla kullanmayız.

 

California’daki Kullanıcılar

 

California’da ikamet ediyorsanız bilgilerinizi nasıl kullandığımız ve ifşa ettiğimiz hakkında size ek bilgi vermemiz gerekir ve ayrıca bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ilişkin ek haklara sahip olabilirsiniz. Bu, California’ya özgü bilgileri aşağıda bu belgeye ekledik.

Yukarıdaki "Sitelerimizde Hangi Kişisel Bilgileri Topluyoruz?" bölümüyle tutarlı olarak kişilerden, California’da “Kişisel Bilgi” olarak değerlendirilen, belirli kategorilerde ve belirli bilgileri topluyoruz. Yukarıda ayrıntılı belirtildiği gibi, bu Kişisel Bilgileri sizden ya da üçüncü taraflardan toplayabiliriz. Yukarıdaki "Cargill Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Kullanır?" ve "Kişisel Bilgileri Kimlere İfşa Ediyoruz?" bölümlerinde açıklanan iş amaçları ve ticari amaçlarla Kişisel Bilgileri topluyor, paylaşıyor ve ifşa ediyoruz.

California yasaları uyarınca “satış” teşkil edecek bir şekilde, 16 yaşından küçük bireylerin Kişisel Bilgilerini kasıtlı olarak paylaşmayız.

California’daki bir kullanıcı olarak bazı istisnalara tabi şekilde, şu haklara sahipsiniz: (i) Kişisel Bilgilerinize erişme; (ii) Kişisel Bilgilerinizin silinmesini sağlama; (iii) Geçtiğimiz 12 ay içinde üçüncü taraflara “sattığımız” (terimin California kanunlarında tanımlandığı şekilde) hakkınızdaki Kişisel Bilgilere ilişkin bilgi alma ve (iv) Yukarıdaki “Çerezler ve Benzer Teknolojiler” bölümünde ayrıntılı açıklandığı kısım dahil, Kişisel Bilgilerinizin “satışını” tercih etmeme. Geçerli kanunların izin verdiği ölçüde, bazı Kişisel Bilgilerinizi tutmamız gerekebilir ve ayrıca bazı Kişisel Bilgiler bu Gizlilik İlkesi’nde açıklanan amaçları gerçekleştirmemiz için kesinlikle gereklidir.

 • Bilgilerimi Satmayın.Kişisel Bilgilerinizi bir üçüncü tarafa satmamız durumunda, Kişisel Bilgilerinizin veri satışına dahil edilmemesini isteme hakkına sahipsiniz. Bu durum, Kişisel Bilgilerinizin “satışını” tercih etmeme hakkı olarak adlandırılır. Bu bölümde açıklandığı şekilde Kişisel Bilgilerinizin “satışını” tercih etmemek için, buraya tıklayın.
 • Diğer California tüketici kanunlarının uygulanması.Kişisel Bilgilerinizle ilgili olarak yukarıda açıklandığı şekilde diğer haklarınızı kullanmak istemeniz durumunda, sadece bu istek temelli olarak size farklı bir fiyatlandırma, ürün veya hizmet sunarak ya da farklı seviyede veya kalitede ürün veya hizmet sunarak size karşı ayrımcılık yapmayız. Lütfen sorunuz varsa aşağıdaki "Bize ulaşın" bölümüne bakın veya bu hakları kullanmak için buraya tıklayın ya da bizi ücretsiz olarak 1-800-227-4455 numaralı telefondan arayın.

  California’daki bir tüketiciyseniz ve bu bölümde açıklanan haklarınızı kullanmak istiyorsanız kimliğinizi doğrulayabilmemiz için ad veya e-posta gibi bilgilerinizi sağlamanız gerekebilir. Haklarınızı kullanırken sağladığınız bu bilgileri, kimliğinizi doğrulamak dışında başka bir amaçla kullanmayız. 

Ayrıca, haklarınızı adınıza kullanması için yetkili bir temsilci belirleme seçeneğiniz de vardır.  California'da yaşayanlar adına istek gönderen yetkili temsilciler: Lütfen California'daki bir tüketicinin kendi adına istek göndermeniz amacıyla yetki verdiğini gösteren kanıtlayıcı belge ile birlikte aşağıda anlatıldığı şekilde Cargill ile iletişime geçin.

 

Uluslararası transferler

 

Cargill olarak pek çok ülkede ticaret yapan dünya çapında bir kuruluşuz ve Kişisel Bilgilerinizi bu Gizlilik İlkesi’nde belirtilen amaçlarla ulusal sınırların dışına transfer edebiliriz. Merkez ofislerimiz Wayzata, Minnesota, ABD'dedir. Web sunucularımız ve veritabanlarımız ABD'de veya diğer ülkelerde bulunmaktadır ve bu sunucular ile veritabanlarındaki bilgilere diğer ülkelerde bulunan personelimiz (veya servis sağlayıcılarımızın personeli) “bilinmesi gerekli” ise erişebilir. Farklı ülkelerde gizlilik ilkesiyle ilgili farklı yasalar ve şartlar vardır, ABD dahil olmak üzere bazı ülkelerdeyse Kişisel Bilgilerinizle ilgili yasal korumanın düzeyi diğerlerine göre daha azdır. Ancak Kişisel Bilgileriniz nereden toplanıyor, nerede kullanılıyor, depolanıyor ve nereye transfer ediliyor olursa olsun, Sitelerimizden toplananların bu Gizlilik İlkesi’ne ve sizin için geçerli olan gizlilik bildirimleriyle bağlantı tıklama anlaşmalarına göre işleneceğini lütfen unutmayın.

Avrupa Ekonomik Alanı'ndan (AEA) toplanan Kişisel Bilgilerle ilgili olarak, başka bir Cargill şirketine transfer edildiğinde AEA'dan toplanan Kişisel Bilgileri korumak amacıyla uygun koruma sağlamak için “Bağlayıcı Şirket Kuralları” olarak bilinen hukuki bir mekanizma uygulamaktayız. Ticari Bilgilerle ilgili Bağlayıcı Şirket Kurallarımızın bir özetini burada bulabilirsiniz.

AEA'dan toplanan Kişisel Bilgilerle ilgili olarak, bazı hizmet sağlayıcılarımızın AB-ABD Gizlilik Kalkanı üyesi olabileceğini lütfen unutmayın (bkz. https://www.privacyshield.gov/list). Ayrıca, gerektiğinde, AEA'dan transfer edilen Kişisel Bilgiler için uygun koruma sağlamaya ilişkin başka araçları uygularız. 

BU SİTEYİ KULLANARAK, KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN ABD'DE VEYA DÜNYANIN BAŞKA BİR ÜLKESİNDE TOPLANMASINA, KULLANILMASINA VE ABD'YE VEYA DÜNYANIN BAŞKA BİR ÜLKESİNE TRANSFER EDİLMESİNE ONAY VERMİŞ SAYILIRSINIZ.

GEÇERLİ KANUNLAR KAPSAMINDA HAKKINIZIN OLDUĞU YERLERDE (ÖRNEĞİN, AEA ÜLKELERİ), BİZİMLE TEMASA GEÇEREK İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ONAYINIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ. ONAYINIZI GERİ ALMANIZ DURUMUNDA, KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TÜMÜNÜ YA DA BAZILARINI YASALAR DAHİLİNDE VE GEREKTİĞİNDE TOPLAYABİLECEĞİMİZİ, KULLANABİLECEĞİMİZİ VE İFŞA EDEBİLECEĞİMİZİ LÜTFEN UNUTMAYIN.

 

Bize ulaşın

 

Bu Gizlilik İlkesi veya gizlilik uygulamalarımız hakkında sorularınız varsa bize ulaşın:

Şu adresteki Global Gizlilik Ofisi’ne e-posta gönderin: privacy@cargill.com

veya

Şu adresten bize yazın:
Web Privacy Inquiries Cargill
Corporate Affairs #50
Cargill, Incorporated
PO Box 9300
Minneapolis, MN
55440-9300

Kişisel Bilgilerinize erişmek, bunları güncellemek, düzeltmek ya da Kişisel Bilgilerinizle ilgili haklarınızı başka şekilde kullanmak isterseniz lütfen buraya tıklayın. 

 

İş Bilgileri Bildirimi

 

İş bağlamında sizle ilgili toplanmış kişisel bilgilerin nasıl kullanırız.

Çerezler gibi teknolojileri, sitenin işlevselliğini optimize etmek, sosyal medya ile entegre etmek, sitemizi ve üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ettiğinizde tarafımız ve üçüncü taraflarca sizinle alakalı reklamların sunulmasını sağlamak, trafiğimizi ve site performansımızı analiz etmek ve web sitelerimizdeki deneyiminizi iyileştirip kişiselleştirmek için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi