EN
1000 Çiftçi 1000 Bereket’e 2024 Edison Altın Ödülü!

1000 Çiftçi 1000 Bereket’e bir ödül daha! Edison Ödülleri™, Amerikalı mucit Thomas Alva Edison'ın adını taşıyarak dünya çapında yenilikçi ürünleri ve iş liderlerini onurlandıran en prestijli ödüllerden biri. Cargill’in globalde ödül kazanan üç projesinden biri olan ve 45’ten fazla ulusal ve uluslararası ödüle sahip programımız, 2024 Edison Ödülleri’nde Sosyal ve Kültürel Etki – Çevresel Çözümler kategorisinde Altın Ödül'ün sahibi oldu.

 

Altıncı yılındaki programımız, Türkiye genelinde 21 ilde mısır, ayçiçeği ve kanola üretimine adanmış 700 bin dekarı aşan bir alanda 6 binden fazla çiftçiyle yoluna devam ediyor.

 

Cargill Gıda Çözümleri Orta Doğu, Türkiye ve Afrika CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu, "Kapsayıcı sürdürülebilir kalkınma, toplumun sosyo-ekonomik gelişimi aracılığıyla elde edilebilir. Programımız, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nden 11'ine katkı sağlıyor. 1000 Çiftçi 1000 Bereket Programı, gıda sisteminin, hızla büyüyen dünya nüfusunun ihtiyaçlarını sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde karşılamaya nasıl devam edebileceğinin çarpıcı bir örneğidir" dedi.

 

Konya’da üretim yapan ve program çiftçimiz Osman Ateşoğlu, 1000 Çiftçi 1000 Bereket sayesinde yaşadığı verim artışını şöyle açıkladı: "Programa katılmadan önce, kanola ekiminde 18 kg/da verim elde ediyorduk. Şimdi ise 25 kg/da elde edebiliyoruz. 1000 Çiftçi 1000 Bereket Programı, bize %60 verim artışı sağladı ve kazancımızı artırdı."

 

Başta toprağımıza bereket katan çiftçilerimiz olmak üzere 1000 Çiftçi 1000 Bereket’e emek veren tüm ekibimizi bu önemli başarı için tebrik ederiz.

 

Daha nice ödüllere!

Çerezler gibi teknolojileri, sitenin işlevselliğini optimize etmek, sosyal medya ile entegre etmek, sitemizi ve üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ettiğinizde tarafımız ve üçüncü taraflarca sizinle alakalı reklamların sunulmasını sağlamak, trafiğimizi ve site performansımızı analiz etmek ve web sitelerimizdeki deneyiminizi iyileştirip kişiselleştirmek için kullanıyoruz. Daha fazla bilgi